Sklep firmowy Swoszowice
ul. Myślenicka 132/132A
30-698 Kraków
Plac Handlowy Tomex
ul. Bieńczycka 168
31-831 Kraków
Plac Imbramowski
Plac Imbramowski 179
31-212 Kraków

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/wwswoszowice/public_html/wedliny-krakow.pl/wp-content/themes/kraussersfarm/fw/core/core.reviews.php on line 210

Historia naszej firmy

Wytwórnia Wędlin Swoszowice to firma rodzinna, która została założona przez Władysława Mraza w latach 30 XX wieku. Po roku 1945 została bezprawnie odebrana właścicielowi i przekazana Gminnej spółdzielni rolniczej. Zwrot firmy rodzinie nastąpił w kwietniu 1989 roku – i tak powróciły domowe wędliny ze Swoszowic.

Od tamtej pory Wytwórnię prowadzili dwaj wspólnicy – Adolf Mraz i Krzysztof Kowalczyk. Od 1995 główna działalność produkcyjna prowadzona jest przy ulicy Myślenickiej 132 i 132a. Obok wytwórni znajduje się sklep firmowy, do którego serdecznie zapraszamy na degustacje i po świeże wędliny oraz mięso.

Wytwórnia Wędlin Swoszowice od początku swojej działalności specjalizuje się  w produkcji tradycyjnych wyrobów wędliniarskich w oparciu o przedwojenne receptury. Produkty te wytwarzamy tradycyjnymi metodami, bazując na regionalnym mięsie najwyższej jakości, dostarczanym przez niewielkie, sprawdzone hodowle z podhala. W produkcji wykorzystujemy wyłącznie naturalne przyprawy, a nasze wyroby peklujemy i przyprawiamy w sposób tradycyjny, dlatego największą zaletą wędlin ze Swoszowic jest naturalny smak i zapach. Nie stosujemy środków podwyższających wydajność, sztucznych barwników, ekstraktów i innych współczesnych „wynalazków”. Dzięki temu wiele mam ceni nasze wyroby i kupuje je dla swoich pociech, gdyż mają pewność, że nasze wyroby tradycyjne to wyłącznie zdrowe i naturalne wędliny.

Jako mała rodzinna firma unikamy wszelkiego rodzaju nowoczesnych i wyrafinowanych technologii zwiększających wydajność mięsa, ponieważ nasze wyroby jemy My, nasze dzieci i wnuki.

Poznajcie wszystkie nasze wyroby – od aromatycznych kiełbas po domowe wędliny – zapraszamy, spróbujcie i Wy!

Skontaktuj się z Nami!
kucharz

Szukasz sprawdzonego dostawcy mięsa oraz wędlin dla swojego sklepu?